PL EN UA
Strona Główna » Stosunki międzynarodowe

Stosunki międzynarodowe

 

Szanowni Państwo,

 


Witamy na stronie internetowej Instytutu Nauk Społecznych

  

      Od 2007 r. prowadzimy studia na poziomie licencjackim (I stopnia). Kształcimy w zakresie trzech specjalności: biznes międzynarodowy - NOWOŚĆ!, bezpieczeństwo międzynarodowe oraz integracja europejska. Nasi absolwenci otrzymują gruntowne przygotowanie merytoryczne umożliwiające zarówno kontynuację studiów na poziomie magisterskim (II stopnia), jak i podjęcie pracy w instytucjach konsularnych, samorządowych, administracyjnych, w mediach itp.

      Kształcimy młodzież z całej Polski, a także z zagranicy: Mołdawii, Niemiec, Ukrainy. Większość naszych absolwentów podejmuje dalsze studia w uczelniach krajowych, mamy także absolwentów kontynuujących studia magisterskie za granicą, np. w Austrii.

     Nasza kadra naukowo-dydaktyczna składa się z wysokiej klasy profesjonalistów. Wszyscy odbywali staże naukowe w uniwersytetach europejskich i amerykańskich. Większość z nich prowadzi także wykłady i seminaria w znanych uczelniach polskich: w Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Rzeszowskim.

      Wykładają u nas także profesorowie zagraniczni.  Dzięki temu nasi studenci mają stały kontakt z najnowszymi metodami badawczymi i dydaktycznymi.

     Studenci II roku mają do wyboru atrakcyjne oferty praktyk zawodowych, np. uczestniczą w organizacji światowego Forum Ekonomicznego w Krynicy. W bieżącym roku akademickim przygotowujemy praktyki w konsulatach RP w Łucku, Lwowie i Monachium.

     Wydajemy trzy specjalistyczne czasopisma naukowe: „Studia Europejskie i Stosunki Międzynarodowe", „Nowa Ukraina. Zeszyty historyczno-politologiczne" i „Polityka Globalna". Publikują w nich wykładowcy, doktoranci i studenci.

     Ponadto nasi studenci realizują samodzielnie inicjowane przedsięwzięcia w ramach Koła Naukowego Młodych Dyplomatów. Dzięki temu zdobywają doświadczenia przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

     Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładkach.

 

Instytut Nauk Społecznych

ul. Książąt Lubomirskich 4
37-700 Przemyśl
tel. (16) - 735 52 40
fax.
(16) - 735 52 41

e-mail: stosunki@pwsw.eu

Dyrektor
dr Marek Ruba

Wicedyrektor
mgr Tomasz Olejarz

 

Sekretariat (pokój 214a, II piętro budynku Kolegium Wschodniego)

mgr Anna Darmobit
mgr Elżbieta Radochońska-Pelc


Godziny pracy Sekretariatu: od poniedziałku do piątku 7.30 - 15.30

Godziny przyjmowania studentów:  poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 10.00 - 14.00

 

 

 

 

Nasi partnerzy: 

 

kula_logo1.jpg              ck_logo_warstwy.jpg     Festiwal_Biegow_logo_poziom.jpg

 

FE_EN_na_jasne_tlo.jpg                Zicom___logo_bex_next.jpg

 

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!