PL EN UA
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Polska była jednym z czterech krajów, które otrzymały możliwość zorganizowania lokalnych działań w ramach World Wood Day 2017! Polskie obchody przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. więcej »
W sierpniu nasza uczelnia we wsparciu zespołu praktykantów z uczelni zagranicznych nawiązała nowe umowy międzynarodowe w ramach programu Erasmus+. więcej »
Już po raz szósty zawitali do nas goście - młodzież i dorośli z Ukrainy i Mołdawii, by poznawać polską kulturę, tradycję i język. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu odgrywa ważną rolę w zakresie promowania polskiej kultury i języka na Wschodzie i stara się profesjonalnie podchodzić do pełnionej misji. więcej »
Trwa drugi nabór studentów do programu PŁATNYCH praktyk zawodowych. W drugim naborze mogą uczestniczyć studenci WSZYSTKICH kierunków. Za zrealizowanie 6-miesięcznej praktyki w ramach programu student może otrzymać łącznie ponad 11 500 zł. Do września 2018 roku uczelnia wyda na cały program ponad 2 miliony zł! więcej »
Podkarpackie Forum Transportu i Logistyki zakończyło się w miniony piątkowy wieczór. Jednak napływające z różnych stron gratulacje, opinie, refleksje nie pozwalają zaangażowanym to duże przedsięwzięcie pracownikom i studentom uczelni przejść do tzw. porządku dziennego. Poniżej zamieszczamy odnośniki do stron, na których znajdują się wybrane relacje z wydarzenia. Dzielimy się ubiegłotygodniową atmosferą, w której chętnie pozostaniemy jeszcze przez chwilę… więcej »
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci dra Zbigniewa Nawrockiego – historyka, wykładowcy Instytutu Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, wieloletniego pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. więcej »
Podkarpackie Forum Transportu i Logistyki dobiegło końca. Dwudniowe obrady (29-30 czerwca) zgromadziły blisko dwustu uczestników, wśród których znaleźli się zarówno przedstawiciele środowiska naukowego (lubelskiego, krakowskiego, rzeszowskiego, kijowskiego, przemyskiego), jak i samorządowego oraz biznesowego. więcej »
Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu ogłasza nabór partnerów do współpracy przy realizacji projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych" więcej »
Niezwykle cieszy nas fakt, iż zostaliśmy tak wysoko ocenieni przez respondentów "Rankingu reputacji polskich uczelni wyższych Premium Brand 2017". Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu (ze swoimi prestiżem, referencjami, atmosferą medialną, zaangażowaniem społecznym i perspektywami zawodowymi) uplasowała się na TRZECIM miejscu. Panie Rektorze, drodzy studenci.. świętujemy! więcej »
19 czerwca 2017 roku gościła w naszej uczelni grupa wykładowców i studentów z Lwowskiego Oddziału Dniepropietrowskiego Narodowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego im. Akademika W. Lazarnia w Ukrainie, na czele z Dyrektorem Dr. Jarosławem Bolżelarskim. Podczas tej wizyty zostało podpisane porozumienie o naukowej i dydaktycznej współpracy między uczelniami przemyską i dniepropietrowską. Szczegółowa współpraca odbywać się będzie w zakresie rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej Polski i Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem reaktywacji linii kolejowej nr 102 Przemyśl-Malhowice-Niżankowice. więcej »
Koniec roku akademickiego, szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Pora więc na podsumowania i nagrody. Do takich należało poniedziałkowe spotkanie (12.06) zorganizowane przez dr Małgorzatę Kuźbidę (kierownika Zakładu Stosunków Międzynarodowych), podczas którego uczestnicy warsztatów zatytułowanych "Potęga umysłu" odebrać mogli zasłużone certyfikaty. Szczęśliwymi posiadaczami owych certyfikatów, ale przede wszystkim otwartych umysłów, jest młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wraz z wychowawczynią Panią mgr Beatą Jaszczyszyn. Gratulujemy! więcej »
W związku z rozpoczęciem projektu rekrutacyjnego skierowanego do studentów będących cudzoziemcami, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu nawiązała współpracę z agencją zatrudnienia cudzoziemców EWL Group. więcej »
Strona: ««  «  3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »  »»     [strona 6 z 98 - wszystkich aktualności: 1174]
PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!