PL EN UA
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Warsztaty dla dziennikarzy i członków NGO z Ukrainy Data publikacji: 15.09.2017, 10:41  |  Aktualizacja: 15.09.2017, 12:11

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół PWSW w Przemyślu w najbliższą sobotę rozpoczyna cykl warsztatów dla dziennikarzy i członków NGO z Ukrainy.  Warsztaty odbedą się w ramach projektu pt. „Znane i nieznane - wspólne dziedzictwo polsko-ukraińskiego pogranicza - jego wpływ na budowanie współczesnych więzi społecznych". Jest to zadanie publiczne, współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 - komponent "II Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2017".

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z Ukrainy na temat Polski oraz stosunków polsko-ukraińskich, ze szczególnym uwzględnieniem relacji społecznych na terenach pogranicza. Interdyscyplinarny charakter zajęć szkoleniowych pozwoli wzbogacić warsztat dziennikarski osób związanych z mediami na Ukrainie. Dzięki temu m.in. pojawią się nowe, interesujące teksty, ukazujące pozytywny wymiar relacji polsko-ukraińskich.

Z kolei przedstawiciele ukraińskich organizacji pozarządowych uzyskają wiadomości, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w trakcie opracowywania projektów we współpracy z polskimi organizacjami pozarządowymi. Zwiększy to potencjał zarówno polskich jak i ukraińskich NGOs w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na współpracę międzynarodową państw sąsiadujących.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia podzielone na 6 bloków tematycznych dotyczących: literatury, etnologii, socjologii, historii, polityki oraz historii sztuki polsko-ukraińskiego pogranicza.

Szkolenia odbędą się w dniach 17-22 września 2017 r. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz we Lwowie. Przewidywany przyjazd uczestników od 16 września, po uzgodnieniu z organizatorami. Szkolenia zostaną przeprowadzone w języku ukraińskim oraz w języku polskim.

 

Więcej informacji TUTAJ

 20953720_2212483785644800_4703966556615264911_n.png

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!