PL EN UA
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Wood is Good - święto drewna w PWSW! Autor: Marcin Sowiński  |  Data publikacji: 09.08.2017, 07:34  |  Aktualizacja: 11.08.2017, 14:31

 Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zorganizowała polskie obchody
World Wood Day!

WORLD WOOD DAY (organizowany przez International Wood Culture Society) jest jedną z największych na świecie imprez związanych z drewnem - materiałem towarzyszącym i najbardziej przyjaznym człowiekowi od wieków. Każdego roku organizowana jest w innym kraju. Tegoroczna edycja głównej imprezy WWD miała miejsce w Los Angeles (USA). Polska była jednym z czterech krajów, które otrzymały możliwość zorganizowania lokalnych działań w ramach WWD, które przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.

Ośmiodniowe działania objęły: 

  • 17 marca w uczelnianej auli (PWSW w Przemyślu) odbyło się szkolenie połączone z wykładem na temat bezpieczeństwa i higieny pracy podczas obróbki drewna przeprowadzone przez specjalistów Państwowej Inspekcji Pracy oraz Nadleśnictwa Krasiczyn.
  • 18-19 marca - prezentacja polskich szybowców o konstrukcji drewnianej (Bocian, Pirat) będących w ciągłej eksploatacji w Aeroklubie Ziemi Jarosławskiej w Laszkach.
  • 20-21 marca - warsztaty rzemieślnicze i artystyczne w przemyskiej wytwórni drewnianych fajek - MR Bróg (lider tej branży w Polsce)
  • 22 marca - wykład dr Marty Trojanowskiej pt. "Piękno w drewnie ukryte" oraz otwarcie wystawy (pod tym samym tytułem) prac artystów związanych z regionem i pracujących we wdzięcznym materiale, jakim jest drewno - w Klubie Studenckim ENIGMA w PWSW w Przemyślu.
  • 23 marca - sadzenie drzewek w przemyskim Parku Lubomirskich (wychowanie dzieci od najmłodszych lat w poszanowaniu natury) Prywatne Przedszkole im. Marii Montessori w Przemyślu.
  • 24 marca - warsztaty artystyczne Liceum Plastyczne w Jarosławiu.

 

„Regional event in Poland"  organizowany w marcu przez PWSW został wyróżniony na stronie międzynarodowej instytucji World Wood Day Foundation (WWDF) - organizatora World Wood Day.

 

World Wood Day 2017 - Regional event in Poland

 

PWSW w Przemyślu nieprzypadkowo otrzymała możliwość wspólpracy przy WWD, bowiem uczelnia regularnie organizuje plenery rzeźbienia w drewnie.

W tym roku odbędzie się już VI edycja "Pleneru rzeźby w Parku Lubomirskich"!

PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!