PL EN UA
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu ogłasza nabór partnerów do współpracy przy realizacji projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych" więcej »
Niezwykle cieszy nas fakt, iż zostaliśmy tak wysoko ocenieni przez respondentów "Rankingu reputacji polskich uczelni wyższych Premium Brand 2017". Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu (ze swoimi prestiżem, referencjami, atmosferą medialną, zaangażowaniem społecznym i perspektywami zawodowymi) uplasowała się na TRZECIM miejscu. Panie Rektorze, drodzy studenci.. świętujemy! więcej »
19 czerwca 2017 roku gościła w naszej uczelni grupa wykładowców i studentów z Lwowskiego Oddziału Dniepropietrowskiego Narodowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego im. Akademika W. Lazarnia w Ukrainie, na czele z Dyrektorem Dr. Jarosławem Bolżelarskim. Podczas tej wizyty zostało podpisane porozumienie o naukowej i dydaktycznej współpracy między uczelniami przemyską i dniepropietrowską. Szczegółowa współpraca odbywać się będzie w zakresie rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej Polski i Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem reaktywacji linii kolejowej nr 102 Przemyśl-Malhowice-Niżankowice. więcej »
Koniec roku akademickiego, szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Pora więc na podsumowania i nagrody. Do takich należało poniedziałkowe spotkanie (12.06) zorganizowane przez dr Małgorzatę Kuźbidę (kierownika Zakładu Stosunków Międzynarodowych), podczas którego uczestnicy warsztatów zatytułowanych "Potęga umysłu" odebrać mogli zasłużone certyfikaty. Szczęśliwymi posiadaczami owych certyfikatów, ale przede wszystkim otwartych umysłów, jest młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wraz z wychowawczynią Panią mgr Beatą Jaszczyszyn. Gratulujemy! więcej »
W związku z rozpoczęciem projektu rekrutacyjnego skierowanego do studentów będących cudzoziemcami, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu nawiązała współpracę z agencją zatrudnienia cudzoziemców EWL Group. więcej »
Dzisiaj, tj. 12 czerwca, odbyła się konferencja prasowa poświęcona Podkarpackiemu Forum Transportu i Logistyki, które będzie miało miejsce w dniach 29-30 czerwca w PWSW. Głos w tej sprawie zabrali z-ca Prezydenta Miasta Przemyśla dr Janusz Hamryszczak oraz Rektor PWSW dr Paweł Trefler, którzy nakreślili cele Forum, jego zasięg i wymiar. więcej »
9 czerwca 2017 r. w uczelnianej auli odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Psychiatria i terapia uzależnień w świetle współczesnych wyzwań", której współorganizatorem była m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. więcej »
Studenci III roku architektury wnętrz zorganizowali koncertowe pożegnanie swoich wykładowców i kolegów z roku. Prawdopodobnie najlepiej bawili się właśnie ci, którzy całe studia przetrwali w rytmie reggae i bluesa... więcej »
Drugiego dnia konferencji "Młodzież w społeczeństwie post-transformacyjnym" jej uczestnicy obradowali w Zamku w Krasiczynie na temat edukacji młodzieży, jej nastrojów, życiowych planów oraz jakości życia. Wszystkie dyskusje zmierzały do celu, jakim było udzielenie odpowiedzi na pytanie „Co nowego u młodzieży?”. więcej »
30 maja 2017 r. rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Młodzież w społeczeństwie post-transformacyjnym”. Uroczyste otwarcie konferencji, podczas którego głos zabrał dr Paweł Trefler, rektor PWSW, poprzedziły dwie debaty: „Młodzież kontra” moderowana przez dr Małgorzatę Kuźbidę (PWSW) oraz dra Piotra Długosza (UR, PWSW) oraz „Reforma edukacji i jej społeczne konsekwencje” moderowana przez dr Barbarę Worek (UJ). więcej »
31.05.2017, 09:29
26 maja 2017 r. aulę PWSW wypełniły śmiech, zabawa, żarty, trochę łez (tylko tych ze szczęścia!) i moc uścisków. Tego dnia właśnie dzieci z Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori w Przemyślu świętowały wraz z wychowawcami i swoimi najbliższymi Dzień Rodziny. "Przyzwyczajona" do merytorycznych dyskusji i poważnych wystąpień aula tego dnia zamieniła się w kolorowy teatr. Zresztą zobaczcie sami... więcej »
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7  »  »»     [strona 1 z 93 - wszystkich aktualności: 1107]
PWSW Przemyśl na YouTube
Zapraszamy na nasz NK profil!